> hudbo, hraj!
novinky na: 
Petr Ovsenák

na rozcestí

(2008 – 2009)

   Na rozcestí stojím,
   nebe visí nízko,
   naše cesty se míjí
   zatraceně blízko.

   A mlha stoupá zpod úbočí
   a kde jsi ty a kde já
   a kdoví, kdepak skončí
   naše směšná odysea...

Do roku 2008 jsme vstoupili směle: prvním zahraničním turné. Na pěti koncertech ve Švýcarsku jsme mj. zjistili, že naše rodná řeč není takovou překážkou, jak jsme se obávali. * Po návratu domů jsme se na čas rozdělili. Petr odjel na pět měsíců na studijní pobyt do Španělska. Jan pokračoval v hraní zde a chystal další mezinárodní koncertní spolupráci. K té došlo bezprostředně po Petrově návratu, v druhé půlce června 2008.

Krátce a jasně: Moravskoslezská túra s kanadským duem The Wind Whistles předčila všechna naše očekávání. Krom jiného předznamenala také naše následující zámořské hosty: další Kanaďany Unreliable Narrator a Oru Cogan (říjen 2008) a amerického písničkáře Dana Costella (září 2009).

Budoucí spolupráci s irským písničkářem Markem Gearym (listopad 2009) pak v létě pomohlo naše účinkování na prestižním mezinárodním festivalu Folkové prázdniny. * Na podzim 2008 jsme odehráli 30 klubových koncertů po celém území republiky a také na Slovensku. Zdejší vystoupení na listopadové přehlídce Folkové Bojnice (a o den dříve v Motorestu u Korzára) se zařadila k tomu nejlepšímu, co jsme kdy s vlastní muzikou zažili.

V první půlce roku 2009 jsme spolu hráli spíš výjimečně, Petr se tehdy připravoval na státní zkoušky. Mezi několika jarními koncerty jasně vyhrála krátká východní šňůra s koncerty v Třebíči a v brněnské Pekárně. * V červnu 2009 jsme odehráli 18 koncertů, z toho 13 opět po roce společně s duem The Wind Whistles. Nebývalé!

Na podzim 2009 jsme absolvovali další slovenské turné, několik koncertů po boku irského písničkáře Marka Gearyho a trojici pražských koncertů v bezvadném klubu U Náčelníka. Posledním zahraničním hostem roku byl švýcarský světoběžník a showman Peter Sarbach. Počínaje prosincem si dává Petr Ovsenák minimálně roční pauzu. Co mezitím chystá Jan? Sledujte novinky jako ostříži!